Historie kerken en predikanten
lllll

header3

Historie kerken en predikanten

Predikanten lijst (Hk)

LIJST VAN VROEGERE PREDIKANTEN

In de loop der eeuwen hebben vele predikanten de Ommer Gemeente gediend.

Dat blijkt wel uit de volgende lijst:

Henrikus Petri - ingekomen 1603 en van zijn dienst ontzet 1606.
Johannes Westenberg - beroepen 1607, overleden 1644.
Johannes Roldanus - beroepen 1644, vertrokken naar Enkhuizen 1647.
Antonius Bossier - beroepen 1647, overleden 1693.
Elias de Vries - overgekomen van Purmerland 1694, overleden 1747.
Lukas de Vries - proponent beroepen tot adj. 1734, ord. 1747,emeritus 1768.
Johannes Hendrikus Nijhof - overgekomen van Velthuizen tot adj. 1770, Ord. 1776, emeritus 1788.
Wilhelmus Chevallerau - overgekomen van Rheewijk tot adj. 1789, ord. 1816, emeritus 1817.
Abraham Verweijn - cand. te Leijden, beroepen 1817, vertrokken naar Wijhe 1820.
Tjebbe van Reen - overgekomen van Ruurlo 1821, emeritus 1 juli 1852.
Jakob Adolf Ruijs - overgekomen van Veenendaal, bevestigd 2 oktober 1853, vertrokken naar Putten 25 april 1858.
Johan Koster - overgekomen van Garderen – bevestigd 7 november 1858, vertrokken naar Harderwijk 4 mei 1862.
Jan Gerrit Gabriel Moorrees - overgekomen van Koekengen, bevestigd 9 november 1862, vertrokken naar Maasland 13 oktober 1867.
Petrus Francois van der Steen - overgekomen van St.Jansga,bevestigd 4 oktober 1868, vertrokken naar Nieuwerkerk a/d IJssel 5 maart 1871.
Cornelis Bosker  - overgekomen van Aalsum en Wetzens, bevestigd 26 november 1871, vertrokken naar Rozenburg 5 mei 1878.
Foppe Oberman - overgekomen van Steenwijkerwold, bevestigd 24 april 1879, vertrokken naar Leiden 30 augustus 1885.
Willem Engelbert Matthias Engelberts - overgekomen van IJzendoorn, bevestigd 6 december 1885, overleden te Ommen 24 januari 1897.
Gerard Herman Ubbink - overgekomen van St. Jansga, bevestigd 24 januari 1898, emeritus 26 juni 1923.
Gerhardus Albertus Bruins - overgekomen van Steenwijk, bevestigd 10 februari 1924, emeritus 28 april 1946.
Dirk van Heyst - overgekomen van Tienhoven ( U.), bevestigd 30 juni 1946, emeritus 1 maart 1978.
Leendert Emmerzaal - overgekomen van Waverveen, bevestigd 6 oktober 1946, vertrokken naar Dubbeldam 1 mei 1949.
Rudolf Schellenberg - bevestigd als predikant in buitengewone dienst 10 oktober 1946, vertrokken naar Hantum 3 augustus 1947.
Johannes Cornelis Koolschijn - voorheen predikant in algemene dienst, bevestigd 21 mei 1950, vertrokken naar Ridderkerk 8 maart 1959.
Leonard Johannes Bloemsma - overgekomen van Huizen, bevestigd 2 oktober 1960, vertrokken naar Ommeren 7 december 1980.
Jan Abraham Rietberg - overgekomen van Vaassen, bevestigd 9 april 1972, vertrokken naar Zelhem 14 oktober 1979.
Willem Tijink -overgekomen van Kolderveen, bevestigd 17 augustus 1980, vertrokken naar Zwolle 1 december 1986.
Gerrit Jan Rebel - overgekomen van Weesp, bevestigd 27 april 1980, emeritus 19 februari 1989.
Johan Karel Vlasblom - overgekomen van Sint Johannesga/ Delfstrahuizen, bevestigd 30 januari 1983, vertrokken naar Ter Aar 12 mei 1991.
Gerrit Jan van Asselt bevestigd  28 juni 1987 , vertrokken naar Arnhem, 3 december 1995.
Tjepke Sijtsema bevestigd 12 augustus 1990, vertrokken naar Zeist, 4 april 1999.
Gerrit Anne de Roos bevestigd 11 december 1994, emeritus 3 september 2000.
Tiberius Cornelis Veninga bevestigd 3 juni 2001, overleden 25 juni 2006.
Hendrikus Gerardus Schuurman bevestigd 25 augustus 1996, vertrokken naar Harderwijk, 28 januari 2007.
Ds. Gerrit Kobes is gekomen van Kerkenveld, bevestigd 9 januari 2000, emeritus Ommen13-09-2015
Ds. Willem Tijink is gekomen van Zwartsluis, bevestigd 24 juni 2007, emeritus Ommen 29-04-2012
Ds. J. de Haan is gekomen van Oosterland en was predikant in de Hervormde Gemeente Rotterdam-Zuid en is bevestigd 25 mei 2008

Ds. K.A. Hazeleger is gekomen van Daarlerveen-pg en is bevestigd 25-08-2013

Ds. R.J.J. de Bruijn van Oosterland, is bevestigd 06-12-2015

 

Een totaal overzicht Predikanten van de Hervormde Gemeente Ommen opgericht in 1599

 

Volgende 8 diensten

Orde van dienst/Liturgie

Laatste kerkvensters